5Říj

Pomalu se blíží konec sezony 2018

Po delší době přinášíme náš zavodní report.
Za tu dobu se změnilo docela dost věcí, takže bych Vás alespoň v krátkosti informoval, ikdyž Vy už asi vše víte 🙂

22.10. jsme vyrazili na poslední zahraniční start této sezony a to do polské Jelení Gory na závod zařazený do kategorie HC.
Počasí se tam už pokazilo, takže zima a vítr byly našimi parťáky po oba víkendové dny.
Tom se s početným startovním polem pral jako první a nakonec si mohl vychutnat vítězství 🙂 Technická trať mu nedělala žádné větší problémy a v cíli si musel počkat na silného belgičana více než jeden a půl minuty….

Jíťa si v silné zahraniční konkurenci vybojovala 3.místo a po celý závod sváděla pěkný souboj s domácí hvězdou Majou Wloszczowskou – moc pěkná podívaná 🙂

Matěj měl vypsanou samostatnou kategorii do 23 let a po pádu se nakonec protrápil ke konečnému 10.místu. Únava na konci sezony už na něm je znát a v těch nejvyšších intenzitách už nemá tu správnou jiskru.

28.10. – Volno jsme neměli, cestovali jsme do Uničova na první cyklokrosový závod Českého poháru.
Cyklokros je pro nás zpestření závodního programu a natažení sezony do druhé poloviny října, pak už přijde zasloužený odpočinek….
Za zmínku stojí 4.místo Jíťi, která svoji formu prodala i ze zadních startovních pozic a poprala se silnými belgičankami o podium. To ji nakonec o pár vteřinek uniklo.

29.10 – Poslední závod KPŽ v Ralsku.
Celou sezonu nebyl prostor se na tento veliký seriál dostat, vyšlo to až na ten poslední…
Matěj se pral statečně a v cíli vybojoval celkově 4.místo – za Boudným, Kulhavým a Stoškem – a vyhrál kategorii mladíků.
Jíťa suvereně ovládla kategorii žen a podtrhla to celkově 50.tým místem v absolutním pořadí na dlouhé trase!
Mladíček Tom si střihnul ktartší trasu C, kde nenašel žádného pokořitele 🙂

Víc už jsme toho nestihli.

Poslední závod KPŽ pro nás byl zároveň posledním závodem na kolech značky Specialized. Cyklokros už absolvujeme na nové značce – CANNONDALE, která je pro náš tým pro příští sezony partnerem.
Chtěl bych touto cestou poděkovat za úžasnou podporu Miloši Voleskému a celé jeho firmě Velo-centrum Voleský. Bez jejich pomoci by jsme sezonu těžko odjeli a je nám líto, že tato spolupráce končí.
Pro mne samotného je to změna po 11ti letech.